Tarot Online

Bezpieczny seks – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Czy wiesz jak dbać o bezpieczny seks? W tym artykule znajdziesz 5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas stosunków seksualnych.

Bezpieczeństwo, czyli poznaj swój status STD

W XXI wieku wiedza o swoim statusie STD powinna być podstawą, ale wciąż jest wiele z nas, którzy nie mają o tym pojęcia. Czym jest status STD? Jest to informacja dotycząca chorób przenoszonych drogą płciową. Dobrze, by było, gdybyśmy przed rozpoczęciem kontaktów seksualnych znali swój status lub zrobili to właśnie teraz! W naszym kraju mamy wiele placówek PKD, czyli Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych, które umożliwiają sprawdzenie naszego statusu pod pod kątem HIV, AIDS i innych chorób wenerycznych.

Zawsze się zabezpieczaj

Jeśli chcesz, żeby zawsze było bezpiecznie i komfortowo dla Ciebie, jak również Twojego partnera/partnerki seksualnej stosujcie zabezpieczenia. Przeważnie kojarzone są one z zapobieganiem zajściu w ciąże, ale mają też ogromne znaczenie, w przypadku przenoszenia chorób drogą płciową. Zabezpieczenia mamy różne od środków antykoncepcyjnych mechanicznych oraz hormonalnych. Zaznaczamy, że przed zakażeniami chorobami chroni tylko prezerwatywa męska i damska, a także maska oralna.

Szczerość to podstawa bezpiecznego seksu

Zawsze bądź szczery z osobą, z którą dochodzi do zbliżenia. Nie ukrywaj żadnych informacji związanych ze zdrowiem czy aspektem zabezpieczenia. Tym bardziej niczego nie udawaj i nie okłamuj. Przed seksem powinniśmy powiadomić o chorobie, jeśli takową posiadamy oraz jaką antykoncepcję stosujemy. Oczywiście mamy też prawo wymagać od drugiej osoby takich informacji!

Seks oralny i bezpieczeństwo

Możesz spotkać się z wieloma zdania na temat mniejszego ryzyka seksu oralnego, Jednak nie jest to 100% gwarancji, że nic się nie stanie. Nawet w taki sposób możemy zarazić się chorobą weneryczną. Onkolodzy potwierdzają, że seks oralny, nawet w stałych związkach przyczynił się do większej liczby nowotworów jamy ustnej, głowy oraz szyi. Winowajcą jest HPV, dlatego zalecamy szczepić się przeciwko brodawczakowi ludzkiemu kobietom, ale również mężczyznom. Bowiem to oni są nosicielami.

Lecz infekcje intymne razem z partnerem

Jakiekolwiek zakażenia bakteryjne czy grzybicze są przekazywane między partnerami seksualnymi. Zawsze są one bardziej odczuwalne przez kobiety, dlatego to one poddają się leczeniu. Natomiast uczulamy, że mężczyźni też powinni wziąć udział w tej terapii nawet, jeśli nie mają objawów. Często kobieta się wyleczy, ale przy kolejnym seksie to właśnie mężczyzna ponownie ją zarazi

Pamiętaj, że bezpieczeństwo to nie tylko seks, ale również internet. Możesz o nie zadbać już teraz odwiedzając stronę siriuspro.pl.