Tarot Online

Tarot, czyli zabawa tylko dla dorosłych

2021.08.30

2 minuty i 16 sekund

Zdjęcie stockowe

Tarot to niezwykła i mistyczna talia kart, która umiejętnie wykorzystana potrafi zapewnić wgląd w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wymaga posiadania prawdziwej talii, a także odpowiednich umiejętności osoby, która ją stawia. Tarot można traktować jako dobrą zabawę, jednak jest ona przeznaczona dla dorosłych. Czasem karty nie chcą współpracować, innym razem mogą naprawdę wiele odkryć.


Czym jest Tarot?

Tarot to talia kart obejmująca standardowo 78 kart podzielonych na Wielkie Arkana – 22 karty oraz Małe Arkana – 56 kart. Najstarsze zachowane karty pochodzą z połowy XV wieku, przedstawienia na kartach często nawiązują do chrześcijańska, jednak stanowisko kościoła wobec Tarota jest negatywne – uważa się je nawet za dzieło szatana. Karty coś w sobie mają – odpowiednio wykorzystane faktycznie pozwalają znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Są jednak polecane wyłącznie dla osób dorosłych, które są w pełni świadome pytań stawianych kartom, a także ich nie nadużywają. Karty muszą być wykorzystywane z rozsądkiem, ponieważ istnieje ryzyko uzależnienia się od wróżb, a wówczas nie można podjąć samodzielnie żadnej decyzji – osoby uzależnione o wszystko pytają karty. Najlepiej jest sięgać po Tarot sporadycznie, w szczególności stając przed ważnymi wyborami życiowymi. Nie zawsze uzyskane odpowiedzi powinno się traktować dosłownie – czasem należy im się głębsza interpretacja.

Jak stawiać pytania Tarotowi?

Uzyskanie odpowiedzi ze strony kart jest uwarunkowane od stawianych pytań – warto podkreślić, że muszą być one zadawane przez osobę, dla której stawiany jest Tarot. Sam tarocista nie może w żaden sposób ujmować pytań, precyzować ich czy wręcz dawać pytającemu podpowiedzi. Uważa się, że jeśli jakieś pytanie nie jest stawiane kartom to pytający nie jest gotowy usłyszeć odpowiedzi. Pytania mogą dotyczyć właściwie każdej sfery życia, muszą jednak zostać ukierunkowane na dobro osób, których dotyczą. Nie powinno się pytać o sprawy, z którymi nie ma się bezpośredniego związku, np. o tematy bardzo ogólne czy związane z nieżyczliwością wobec innych osób. Karty mogą nie odpowiedzieć wcale lub robią to bardzo ogólnikowo -wówczas odmawiają współpracy. Niedopuszczalne są pytanie o śmierć swoją lub innych osób – karty nie akceptują takich pytań, które nie powinny w ogóle paść przed Tarotem. Do stawiania Tarota należy się dobrze przygotować – osoba zadająca pytania musi zastanowić się nad ich treścią, powinny być one sformułowane w prosty sposób i koniecznie muszą być szczere.

Chcesz zabawić się w Tarota? Kliknij i odwiedź aplikację Tarot Online.